Daniel Myśliwiec: Szacunek dla piłkarzy

Po szalonym spotkaniu Widzew Łódź wygrał w Lublinie z Motorem 4:3 (3:2) i zainkasował piąty w tym sezonie PKO Ekstraklasy komplet punktów. Drużyna Daniela Myśliwca (na zdjęciu) przegrywała po niespełna kwadransie 0:2, ale pomimo tego już do przerwy wygrywała 3:2. Szkoleniowiec, na pomeczowej konferencji prasowej, chwalił swój zespół za charakter. Poniżej jego wypowiedź.

Z perspektywy mojej i drużyny mamy wszystko to, co chcieliśmy, czyli zwycięstwo. Popełniliśmy sporo błędów i straciliśmy aż trzy gole, a nie pamiętam, kiedy ostatni raz daliśmy sobie tyle ich strzelić, zwłaszcza tak łatwo. To oczywiście zasługa bardzo dobrze zorganizowanego przeciwnika. Wygraliśmy dziś coś więcej niż tylko trzy punkty. Na wyjeździe zazwyczaj jest trudniej, w dodatku znów nie mogliśmy liczyć na wsparcie swoich kibiców. I mimo, że dostaliśmy te dwie sztuki, jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Wielki szacunek dla piłkarzy, bo pokazali, że nie mają problemów z mentalem. Potrafili się podnieść po dwóch ciosach i nie licząc punktów, to jest dziś najważniejsze. Mam nadzieję, że ten mecz udowodnił, że należy być zawsze konsekwentnym. Najważniejsze jest świadome korzystanie z powtarzalności swoich mechanizmów. Jeśli uświadomimy sobie, że w tym leży klucz, będziemy bliżej osiągnięcia sukcesu – powiedział Myśliwiec.

Źrodło: widzewtomy.pl