Po przegranym półfinale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin piłkarki UKS SMS Łódź straciły już szanse na to, aby ten sezon zakończył się jakimkolwiek sukcesem. Drużyna Marka Chojnackiego, mimo, iż nie ma szans na podium w Ekstralidze, walczy jednak do końca. W spotkaniu 19. kolejki pokonała w Bielsku-Białej miejscowy Rekord 3:0 (1:0).
To ósme zwycięstwo w tym sezonie łodzianek, dla których bramki zdobyły: Zofia Pągowska, Paulina Filipczak i Oliwia Bałdyga. 3 maja UKS SMS stanie przed szansą rewanżu za niedawny półfinał Pucharu Polski. Podejmie bowiem o 12:00 drużynę Pogoni Szczecin.
Rekord Bielsko-Biała – UKS SMS Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Zofia Pągowska 10, Paulina Filipczak 60, Oliwia Bałdyga 80
UKS SMS: Sowalska – Kolis, Sokołowska, Balcerzak (85′ Kowalska), Pągowska – Bałdyga, Domin, Osajkowska, Dąbrowska (66′ Stashkova) – Filipczak, Majda (75′ Maciejko).