Dla Widzewa remis jest porażką

Tylko jeden punkt przed własną publicznością zdobyli piłkarze Widzewa Łódź. Broniący się przed spadkiem do I ligi podopieczni Artura Skowronka zremisowali po trafieniu Alexa Bruno 1:1 (1:1) z Jagiellonią Białystok. Bramkę dla gości strzelił Maciej Gajos.

Przez pierwszy kwadrans przeważali łodzianie. Podopieczni Artura Skowronka częściej utrzymywali się przy piłce i co chwila podchodzili pod pole karne rywali. Niestety nie potrafili przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę gości. Nieoczekiwanie w 17. minucie po przejęciu piłki i błyskawicznej kontrze Maciej Gajos minął dwóch obrońców i technicznym strzałem nad wychodzącym Patrykiem Wolańskim umieścił piłkę w siatce. Bramka pozwoliła przyjezdnym rozwinąć skrzydła. Jagiellonia od tego momentu grała pewniej i śmielej zaatakowała. Łodzianie starali się szybko wyrównać. Upór i konsekwencja opłaciły się. W 43. minucie po wspaniałym dograniu Marcina Kaczmarka, strzał Eduardsa Visnjakovsa został zablokowany, a po olbrzymim zamieszaniu futbolówka trafiła do Alexa Bruno, który z kilku metrów wbił ją do bramki.

Drugie czterdzieści pięć minut lepiej rozpoczęli piłkarze Jagiellonii. Przyjezdni śmiało ruszyli do przodu, ale nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji. Z biegiem czasu gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Na pół godziny przed końcem gospodarze starali się przejąć inicjatywę i strzelić zwycięskiego gola. Widzew miał przewagę, ale brakowało mu przede wszystkim ostatniego podania. Gracze z Białegostoku umiejętnie się bronili i nastawili na kontry. W 79. minucie za faul taktyczny czerwoną kartką ukarany został Rafał Augustyniak i musiał opuścić plac gry. Przewaga liczebna nic gościom nie dała. Ambitni łodzianie nadal co chwila przeprowadzali akcje pod bramką Jakuba Słowika. Mimo wszystko wynik nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
Alex Bruno 43 – Maciej Gajos 17

Widzew: Patryk Wolański ż – Povilas Leimonas, Rafał Augustyniak cz 79′, Krystian Nowak, Piotr Mroziński (72′ Yani Urdinov) – Alex Bruno (61′ Mariusz Rybicki), Bartłomiej Kasprzak (85′ Patryk Mikita), Princewill Okachi, Mateusz Cetnarski, Marcin Kaczmarek – Eduards Visnakovs.

Jagiellonia: Jakub Słowik – Filip Modelski ż, Ugochukwu Ukah ż (56′ Jakub Tosik), Martin Baran, Giorgi Popchadze ż – Michał Pazdan, Adam Dźwigała (62′ Roberts Savalnieks), Rafał Grzyb, Maciej Gajos – Dani Quintana ż, Mateusz Piątkowski.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)