Mechanik poległ w Warszawie

Wysoką porażką 1:4 (0:2) zakończyło się wyjazdowe spotkanie Mechanika Radomsko z GKP Targówek (Warszawa). Radomszczanie nie potrafili zaskoczyć zdeterminowanej drużyny gospodarzy, która już praktycznie do przerwy zapewniła sobie zwycięstwo.

Gospodarze już w 8. minucie objęli prowadzenie. Jako pierwszy do bramki Rafała Dawida trafił Robert Rokicki. Niespełna pół godziny później na 2:0 podwyższył Kamil Kucharski. Przyjezdni oddali tylko jeden strzał na bramkę GKP w końcówce pierwszej części gry. Uderzenie Tomasza Walioszczyka bez problemu obronił golkiper gospodarzy.

Po zmianie stron Mechanik starał się odrobić straty. W 68. minucie kontaktowego gola udało się strzelić Przemysławowi Kornackiemu. Od tego momentu radomszczanie śmielej zaatakowali czym narazili się na szybkie kontrataki. W 74. minucie po jednym z nich ponownie na listę strzelców wpisał się Rokicki. Gospodarze poszli za ciosem i strzelili kolejną bramkę. Jej autorem był Daniel Zdzieszyński. Goście chcieli zmniejszyć rozmiary porażki. Najlepszą okazję miał Przemysław Szewczyk. Pomocnik Mechanika fatalnie jednak wykonał rzut karny strzelając w środek bramki czym nie sprawił żadnego problemu bramkarzowi.

GKP Targówek (Warszawa) – Mechanik Radomsko 4:1 (2:0)
Robert Rokicki 8, 74, Kamil Kucharski 39, Daniel Zdzieszyński 82 – Przemysław Kornacki 68

Mechanik: Dawid – Dryja, Frączyk, Radziejewski, Nowak – Brych (51′ Szewczyk ż), Antczak ż (88′ Kułakowski), Kornacki, Walioszczyk (80′ Majewski) – Tazbir (60′ P. Olejnik), A. Olejnik.