Paradyż nie dał szans Jutrzence

KS Paradyż wygrał z Jutrzenką Warta 4:2 (1:1) w meczu 38. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze nie dali rywalom żadnej taryfy ulgowej i odnieśli pewne zwycięstwo. Tym samym piłkarze z Warty zakończyli rozgrywki tylko przed Startem Brzeziny i LKS Mierzyn.

Zgodnie z przewidywaniami to gospodarze od pierwszych minut wyraźnie przeważali. Po kwadransie gry do siatki przyjezdnych trafił Łukasz Grzybek. Nieoczekiwanie w 35. minucie wyrównującego gola strzelił Krzysztof Stępiński.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Paradyżanie szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Michała Bańczyka i samobójczego trafienia obrońcy gości. Piłkarze z Warty nie mieli zamiaru odpuszczać. W 65. minucie kontaktowego gola strzelił Rafał Różycki. Od tego momentu gospodarze starali się kontrolować przebieg meczu i nastawili na grę z kontry. W 86. minucie po jednej z nich do siatki rywali trafił Bartłomiej Gambka. Chwilę później za faul taktyczny czerwoną kartką został ukarany Łukasz Szmidt i Jutrzenka kończyła ten mecz w dziesiątkę. Nie wpłynęło to jednak na końcowy rezultat i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

KS Paradyż – Jutrzenka Warta 4:2 (1:1)
Łukasz Grzybek 16, Michał Bańczyk 61, samobójcza 63, Bartłomiej Gambka 86 – Krzysztof Stępiński 35, Rafał Różycki 65

Paradyż: Jacek Łukasik – Majsak, Telus, Krzysztof Łukasik, Majewski – Kalinowski (65;’ Śliwka), Kos (88′ Makuch), Grzybek (67′ Gębicki), Bańczyk – Berc (56′ Gambka).

Jutrzenka: Wojciechowski – Badowski (46′ Szmidt cz 87′), Kulczyński, Pawlak, Grabowski – Dzieran (60′ Kaczmarek), Maraszek, Maliszewski (60′ Sajda), Nowicki – Stępiński (78′ Czajczyński), Różycki.