Mechanik wykorzystał grę w przewadze

Mechanik Radomsko wygrał z Astorią Szczerców 5:3 (1:1) w spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięstwo nie przyszło radomszczanom łatwo. Grający od 50. minuty w osłabieniu goście stawili gospodarzom zdecydowany opór. Wszystko rozstrzygnęło się praktycznie w końcówce pojedynku.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po niecałym kwadransie gry za sprawą Przemysława Olejnika. Mimo szybko strzelonego gola żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Przyjezdni w 30. minucie zdołali wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Paweł Wieczorek.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli radomszczanie. Najpierw w 48. minucie do siatki gości trafił Jakub Tazbir. Chwilę później arbiter wyrzucił za faul taktyczny w polu karnym Oskara Wojciechowskiego. Jedenastkę wykorzystał Tomasz Walioszczyk. Mimo osłabienia personalnego szczercowianom udało się zdobyć kontaktowego gola. Swoją drugą bramkę strzelił Wieczorek. Astoria miała jeszcze trzy dobre sytuacje na wyrównanie. Swoich okazji nie wykorzystali jednak: Adrian Ulfik, Wojciech Wiedeński i Wojciech Ciurzycki. To zemściło się w końcówce. Dla Mechanika bramki zdobyli jeszcze: Jakub Tazbir i Wiktor Majewski. Astoria zdołała odpowiedzieć trafieniem Wieczorka, który skompletował hat-tricka.

Mechanik Radomsko – Astoria Szczerców 5:3 (1:1)
Przemysław Olejnik 13, Jakub Tazbir 48, 85, Tomasz Walioszczyk 50-karny, Wiktor Majewski 90 – Paweł Wieczorek 30, 63, 90

Mechanik: Dula – Królik, Frączyk, Lewacki, Perliński ż – J. Tazbir (85′ M. Tazbir), Brych (65′ Żak), Michał Antczak, Michalski – Walioszczyk ż, Olejnik (55′ Majewski).

Astoria: Telążka – Kowalski, Landowski, Wojciechowski cz 50’, Stępnik – Wieczorek, Pęciak, Wiedeński ż (75’ Siewiera), Sadziński ż – Ulfik (87’ Wójcikowski), Kubiak (52’ Ciurzycki).