Remis Lechii z Rakowem Częstochowa

Trzecioligowa Lechia Tomaszów zremisowała z Rakowem Częstochowa (II liga) w kolejnym meczu sparingowym przed rundą wiosenną. Po pierwszej połowie podopieczni Dariusza Rogulskiego prowadzili 2:0, a bramki zdobyli Jardel Cruz i Kamil Szymczak. W drugiej części do głosu doszedł drugoligowiec. Mecz rozegrano w Gutowie Małym.

Pierwszego gola zdobył Jardel Cruz po indywidualnej akcji. Pokonał bramkarza Rakowa Mateusza Kosa mocnym uderzeniem z jedenastu metrów. Kwadrans później Brazylijczyk bliski był zdobycia swojego drugiego gola. Jego strzał trafił w słupek. Do piłki podbiegł Kamil Szymczak i umieścił ją w siatce. W drugiej połowy obraz gry uległ zmianie. Michała Chachułę dwukrotnie pokonał znany w naszym regionie Kayode Balogun (niegdyś Concordia Piotrków i GKS Bełchatów). Lechii ponowne prowadzenie dał w 82. minucie Wiktor Żytek wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Stańdo. Mecz zakończył się jednak remisem, a wynik spotkania na 3:3 ustalił w 87. minucie Artur Pląskowski.

Raków Częstochowa – Lechia Tomaszów 3:3 (0:2)
Bramki dla Lechii: Jardel Cruz 12, Kamil Szymczak 27, Wiktor Żytek 82-karny

Lechia: Holewiński (46′ Chachuła) – Matysiak (70′ Grobelny), Matuszczyk (70′ Marciniak), Cyran (46′ Dolot), Milczarek (46′ Majchrowski) – Potakowski (70′ Witek), Szymczak (46′ Żytek), Wiejak (60′ Witczak), Prusinowski (46′ Król) – Rozwandowicz (75′ Jardel), Jardel (46′ Stańdo).

Kolejne spotkanie sparingowe Lechia zagra w sobotę (14 lutego) w Tomaszowie. Rywalem będzie WKS Wieluń, a początek meczu zaplanowano o 12:00.