Ner Poddębice pochłonął Orła

Piłkarze Neru Poddębice (IV liga łódzka) wygrali w piątkowy wieczór z Orłem Parzęczew (łódzka klasa okręgowa) w swoim kolejnym meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy tego pojedynku.

Poddębiczanie ze względu na planowany na sobotę mecz Widzewa Łódź z Sandecją Nowy Sącz przełożyli swoje spotkanie sparingowe na piątek. Był to pierwszy i ostatni w ten weekend mecz na boisku w Byczynie. Po południu pojawiła się informacja o zawieszeniu licencji łódzkiego klubu, więc tym samym do pierwszoligowego meczu nie dojdzie.

Piątkowy sparing od samego początku układał się po myśli gospodarzy. Ner zdecydowanie dominował i stworzył mnóstwo akcji. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 19. minuty kiedy na listę strzelców wpisał się Mariusz Rachubiński. Przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dariusz Jarczewski.

W drugiej połowie poddębiczanie szybko strzelili czwartą bramkę za sprawą Tomasza Bogołębskiego. Zmiany personalne jakich dokonał trener Piotr Szarpak wyraźnie wpłynęły na dalsze losy pojedynku. Ner kontrolował przebieg gry, ale miał problemy ze skutecznością. Ostatecznie gospodarze wygrali pewnie 4:0.

Ner Poddębice – Orzeł Parzęczew 4:0 (3:0)
Mariusz Rachubiński 19, Dariusz Jarczewski 34, 39, Tomasz Bogołębski 48

Ner: Sokołowicz (46′ Marciniak) – Owczarek (65′ Pietrzak), Gniadzik, Woźniak, Dopierała (55′ Stasiak) – Tonn, Rachubiński (55′ Świątkiewicz), Bogołębski (70′ Sobańda), Pabjańczyk, Jarczewski – Okoński.

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl