Polonia wywiozła remis z Tomaszowa

Remisem 2:2 (2:1) zakończył się sparingowy mecz trzecioligowej Lechii Tomaszów z czwartoligową Polonią Piotrków. Pojedynek odbył się na boisku w Tomaszowie Mazowieckim. Tomaszowianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a piłkarze z Piotrkowa dwukrotnie doprowadzali do remisu. Jutro obie drużyny zagrają kolejne mecze kontrolne.

Podopieczni Dariusza Rogulskiego objęli prowadzenie po niecałym kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się Michał Iwańczyk. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do końca pierwszej odsłony. Najpierw w 37. minucie wyrównał z rzutu karnego Damian Gul, a pięć minut później do siatki trafił Jardel Cruz.

W drugiej połowie obie drużyny starały się zdominować środek pola. Delikatną przewagę uzyskała Polonia, której udało się doprowadzić do remisu. W 75. minucie wyrównującego gola strzelił Konrad Jarzembowski. Więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

W niedzielę o godzinie 12:00 w Bełchatowie Lechia Tomaszów zagra z miejscowym PGE GKS, a Polonia Piotrków zmierzy się na własnym boisku o godzinie 11:00 z LKS Mniszków.

Lechia Tomaszów – Polonia Piotrków 2:2 (2:1)
Michał Iwańczuk 12, Jardel Cruz 42 – Damian Gul 37-karny, Konrad Jarzembowski 75

Lechia: Chachuła – Król, Kuchta, Dolot, Majchrowski – Cieślik (46′ Jędryka), Iwańczuk, Witczak, Rajski (46′ Siedlecki) – Jardel, Kugiel (75′ Niemiec).

Polonia: Błażejewski – Krzemiński (46′ Paprocki), Polit, Batata, Stęborowski – Zaor (75′ Wrona), Gul, Basiński, Dura (46′ Kukułka) – Kubiak, Sulikowski.