Marcin Mirecki dał kolejny awans

Lechia Tomaszów wygrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 1:0 (1:0) w półfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Dla tomaszowian jest to już kolejny awans do tego etapu rozgrywek. Zwycięskiego gola dla gości w pierwszej połowie strzelił Marcin Mirecki.

Spotkanie półfinałowe nie było porywające. Przewaga należała do przyjezdnych, którzy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Wynik w 26. minucie otworzył Marcin Mirecki, który wykorzystał świetne podanie Jardela Muniza Cruza. Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie rezultatu mieli: Mateusz Milczarek, Cruz oraz ponownie Mirecki, ale nie byli w stanie pokonać po raz drugi Rafała Dawida.

Druga połowa nie obfitowała w ciekawe sytuacje. Pelikanowi nie udało się bardzo dobrze grającej defensywy Lechii i tym samym doprowadzić do remisu. Bramka strzelona w pierwszej odsłonie przez tomaszowian okazała się golem na wagę awansu do wojewódzkiego finału Pucharu Polski.

Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów 0:1 (0:1)