Orzeł przedłużył świetną serię

Rezerwy Sokoła Aleksandrów przegrały na własnym obiekcie z Orłem Parzęczew 1:4 (1:2) w meczu 27. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Dla gości był to już dziewiętnasty mecz z rzędu bez porażki. Parzęczewianie ostatni raz z boiska schodzili pokonani 20 września 2014 roku, kiedy na własnym obiekcie ulegli Włókniarzowi Konstantynów.

Środowa konfrontacja rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla przyjezdnych, którzy już po jednym z pierwszych ataków otworzyli wynik meczu, a na listę strzelców wpisał się Dominik Bonikowski. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później skopiował swój wyczyn i po raz drugi pokonał Dominika Dębowskiego. Aleksandrowianie odpowiedzieli po niespełna dziesięciu minutach. Piłkarze Orła źle wykonali rzut rożny i po dograniu Damiana Ostrowskiego futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Wojtczyka. Snajper zielono-białych wygrał pojedynek z dwoma obrońcami parzęczewian, położył interweniującego Artura Króla i skierował piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron tempo spotkania wyraźnie siadło. Drużyny nie stwarzały sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola, a na tego kibice musieli poczekać aż do 75 minuty. Piłkę w siatce, precyzyjnym strzałem z narożnika pola karnego umieścił wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Olczyk. Ten sam zawodnik ustalił rezultat spotkania wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu Mateusza Kozłowskiego.

Do zakończenia rozgrywek w łódzkiej klasie okręgowej pozostały jedynie trzy kolejki. W nadchodzącą niedzielę gracze Sokoła II Aleksandrów zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Zjednoczonych Stryków, gracze Orła zaś podejmą w Parzęczewie zdetronizowanego lidera – Andrespolię Wiśniowa Góra.

Sokół II Aleksandrów – Orzeł Parzęczew 1:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Wojtczyk 32 – Dominik Bonikowski 2,21, Łukasz Olczyk 74, 90+1

Sokół II Aleksandrów: Dębowski – Urbanowicz ż, Kozłowski, Wawrzeniak, Ostrowski – Piątkowski (55’ Kuchciak ż), Koziróg, Waszczyk ż, A. Nowacki, Wijas – Wojtczyk

Orzeł Parzęczew: Król – Bahroun (70’ Olczyk), Błaszczyk, Bonikowski, Chmielecki – Ciesielski, Czajkowski (63’ Wdowiak), Dębski, Gławęda, Łuczak – Garbacz