Bezbarwny sparing w Bełchatowie

PGE GKS Bełchatów pokonał 1:0 (0:0) trzecioligową Lechię Tomaszów w sparingowym spotkaniu, które zostało rozegrane na GIEKSA Arenie. Jedynego gola w meczu strzelił testowany w drużynie spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy Adam Nagórski (Vineta Wolin) w 80. minucie.

Pierwsza połowa spotkania była bezbarwna, a więcej sytuacji stworzyli sobie trzecioligowcy. Świetnych okazji nie potrafili jednak wykorzystać Marcin Mirecki i testowany w Lechii Dominik Cukiernik (ostatnio Omega Kleszczów). W drugiej części gry obaj trenerzy dokonali kilku zmian, a na placu gry w zespole gospodarzy pojawili się między innymi: Patryk Rachwał czy Łukasz Wroński. Jedynego gola, który dał wygraną gospodarzom strzelił testowany Adam Nagórski. To zawodnik, który w poprzednim sezonie, grając w barwach Vinety Wolin, strzelił aż 40 bramek.

DSCF8883PGE GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 1:0 (0:0)
Bramka: Adam Nagórski 80

PGE GKS: Krakowiak – Kozłowski, Stolarczyk, Cverna, Flis – Maksymilian Rozwandowicz, Zgarda, Zięba, Sergio Mut, Wrzesień – Nagórski. Na zmiany weszli: Lenarcik, Wdowiak, Szymorek, Rachwał, Witasik, Wroński, Sarjveladze, Bartosiak.
Trener: Rafał Ulatowski

Bełchatowianie kolejny mecz sparingowy rozegrają w sobotę (11 lipca) o 12:00 z MKS Kluczbork, zaś Lechia jedzie do Żyrardowa aby zagrać z miejscową Żyrardowianką.