Jednostronne derby Bełchatowa

Beniaminek z Emilina został sprowadzony na ziemię w spotkaniu derbowym 2. kolejki IV ligi łódzkiej. Zjednoczeni Gmina Bełchatów zostali rozbici przez rezerwy pierwszoligowego PGE GKS aż 6:0. Już do przerwy zespół Krystiana Kieracha prowadził różnicą trzech bramek. W drugiej połowie dołożył kolejne trzy gole.

Zjednoczeni w inauguracyjnym spotkaniu pokonali Pilicę Przedbórz 2:0 i mieli nadzieję na korzystny wynik również w pojedynku z lokalnym rywalem. Szybko jednak okazało się, że rezerwy PGE GKS są tego dnia zdecydowanie lepsze. Już w 6. minucie prowadzenie dał gospodarzom Jakub Serafin. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 27. minuty. Na 2:0 podwyższył Dawid Flaszka rozpoczynając swój strzelecki popis. Jeszcze przed przerwą Kamila Paprockiego pokonał z rzutu karnego Paweł Zięba.

W drugiej połowie dwie kolejne bramki dołożył Dawid Flaszka, a wynik spotkania na 6:0 ustalił Maciej Łabędzki. Druga drużyna PGE GKS dzięki tej wysokiej wygranej awansowała na pierwsze miejsce w tabeli o jedną bramkę wyprzedzając Omegę Kleszczów, która w środę również wygrała swoje spotkanie różnicą sześciu goli.

PGE GKS II Bełchatów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 6:0 (3:0)
Bramki: Jakub Serafin 6, Dawid Flaszka 27, 70, 85, Paweł Zięba 31-karny, Maciej Łabędzki 89

PGE GKS II: Lenarcik – Paluszkiewicz, Stolarczyk, Kowalski (46′ Bociek), Szymorek – Klemenz, Serafin (60′ Kondracki), Zięba (61′ Maciejewski), Flaszka, Nowiński (65′ Łabędzki) – Pałczyński

Zjednoczeni Gmina: Paprocki – Turniak, Kajdanek, Dolot, Staszczyk – Rojek, Niedzielski, Nowaczyk, Dymek, Kurzynoga – Konecki