Orzeł Nieborów skończył w połowie stawki

Orzeł Nieborów wygrał ze Stalą Głowno 2:1 (1:1) w spotkaniu 19. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę, ale zdołali doprowadzić korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i zainkasowali ważny komplet punktów. Tym samym podopieczni grającego trenera Dawida Suta zakończyli rundę jesienną w połowie tabeli.

Pojedynek z odbudowującą się Stalą nie należał do łatwych. Mimo to gospodarze już w 8. minucie objęli prowadzenie. Fantastyczną bramkę zdobył Radosław Domińczak, który bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego posłał piłkę do siatki. Szybkie objęcie prowadzenie wprowadziło trochę spokoju w szeregi Orła. Stal natomiast starała za wszelką cenę jeszcze przed przerwą wyrównać. Strzałów na bramkę zarówno z jednej jak i z drugiej strony było jak na lekarstwo. Do wyrównania goście doprowadzili w 38. minucie, a Mariusza Jędrzejewskiego pokonał Dominik Tomczyk.

Po przerwie pomiędzy słupkami bramki gości pojawił się Dariusz Smurzyński, który zastąpił narzekającego na ból pleców Marcina Chrobaka. Pojedynek był wyrównany, a obie ekipy miały problemy ze stworzeniem groźnych akcji podbramkowych. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Trakul. Kiedy wszystko wydawało się układać po myśli miejscowych pięć minut później w wyniku dwóch napomnień żółtą kartką boisko musiał opuścić Michał Świdrowski. Przez blisko kwadrans nieborowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę, ale udało im się dowieźć korzystny wynik do samego końca.

Orzeł Nieborów – Stal Głowno 2:1 (1:1)
Bramki: Radosław Kuciński 8, Rafał Trakul 75 – Dominik Tomczyk 38

Orzeł: Jędrzejewski ż – Pomianowski, Kołaczyński, Plichta ż, Domińczak ż – Periżok (90′ Mitrowski), Świdrowski żż cz 80′, Kuciński, Rembowski (75′ Wisiński) – R. Trakul (85′ Perzyna), Sut ż (70′ M. Trakul).

Stal: Chrobak (46′ Smurzyński) – Kret ż, Florczak, Gibała, Kluska – P. Ignatowski, Knys (85′ Głowiński), Mospinek, Szubert ż – Fortuna, D. Tomczyk (75′ Waśkiewicz).