Astoria Szczerców wygrała w Bełchatowie

Astoria Szczerców (IV liga łódzka) wygrała w piątkowy wieczór w Bełchatowie z juniorami GKS Bełchatów 3:1 (2:0) w swoim kolejnym meczu sparingowym w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Jacka Popka rozegrali dobre spotkanie i mimo zimna odnieśli pewne zwycięstwo.

Temperatura tego wieczoru w Bełchatowie minimalnie przekraczała 0 stopni. Nic dziwnego, że w pierwszych minutach na boisku rządziła niedokładność. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze ze Szczercowa. W 15. minucie golkipera gospodarzy pokonał Gracjan Siciarz. Ten sam zawodnik dziesięć minut później podwyższył na 2:0. Do przerwy Astoria utrzymała dwubramkowe prowadzenie.

Druga połowa rozgrywana była w trochę wolniejszym tempie. Najpierw kontaktową bramkę strzelili młodzi piłkarze GKS. Później spotkanie się wyrównało. Szczercowianie kontrolowali przebieg gry i nastawili się na kontry. W 60. minucie po jednej z nich piłkę do siatki posłał Paweł Wieczorek. Więcej bramek tego wieczoru w Bełchatowie już nie padło i czwartoligowiec odniósł pewne zwycięstwo.

GKS Bełchatów (juniorzy) – Astoria Szczerców 1:3 (0:2)
Bramki dla Astorii: Gracjan Siciarz 15, 25, Paweł Wieczorek 60

Astoria: Rybka – Matysiak, Pietkiewicz, Landowski, Skała – Pęciak, Wiedeński, Wieczorek, Siciarz – Wańdoch, Bogucki, na zmiany wchodzili: Sadziński, Siewiera, Stępniak.