Gatta straciła w Toruniu część przewagi

W spotkaniu kończącym 19. kolejkę Futsal Ekstraklasy Gatta Zduńska Wola niespodziewanie przegrała na wyjeździe z FC Toruń 1:2 (1:0). Podopieczni trenera Wojciecha Sopura bardzo szybko objęli prowadzenie, ale niestety w końcówce stracili dwa gole. Tym samym zduńskowolanie roztrwonili część przewagi w ligowej tabeli nad Rekordem Bielsko-Biała.

Początek meczu ułożył się zgodnie z planem. Już w 2. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Michał Marciniak. Taki wynik utrzymał się do przerwy i widniał na tablicy wyników przez większość spotkania. Kiedy wszystko wskazywało na to, że Gatta wywiezie z Torunia komplet punktów gospodarze najpierw wyrównali za sprawą Cleversona Pelc-Fernandesa, a na minutę przed końcem Dariusza Słowińskiego pokonał Marcin Mikołajewicz. Po tej porażce przewaga zduńskowolan nad Rekordem Bielsko-Biała stopniała do dwóch punktów. Do końca fazy zasadniczej pozostały jedynie trzy kolejki.

FC Toruń – Gatta Zduńska Wola 2:1 (0:1)
Bramki: Cleverson Pelc-Fernandes 37, Marcin Mikołajewicz 40 – Michał Marciniak 2

Gatta: Dariusz Słowiński – Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Mateusz Olczak, Emil Młynarczyk, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Michał Szymczak, Adam Miłosiński, Arkadiusz Szypczyński.