Rezerwy Brunatnych rozbiły Jutrzenkę

Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2015/2016 odnieśli piłkarze rezerw GKS Bełchatów. Brunatni pokonali na własnym boisku rewelację jesieni Jutrzenkę Warta 4:0 (1:0). Wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu pojedynku ponieważ spotkanie było dosyć wyrównane, a piłkarze z Warty zmarnowali kilka dobrych okazji na gola.

W pierwszej odsłonie więcej do powiedzenia mieli przyjezdni. W polu karnym bełchatowian szarżował Rafał Różycki, ale jego trzy próby zaskoczenia Kamila Bruchajzera zakończyły się fiaskiem. Po dwóch kwadransach gry piłka po strzale Kamila Woźniaka odbiła się od słupka. W dalszej części pierwszej odsłony dobre okazje zmarnował Stefan Potocki. Zespół rezerw GKS cierpliwie czekał na przeprowadzenie skutecznej akcji. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Damian Michalski. Piłkarz gospodarzy wykorzystał świetne podanie od Macieja Łabędzkiego i dał bełchatowianom prowadzenie.

Strzelona bramka do szatni dała miejscowym wyraźny wiatr w żagle. W 49. minucie na 2:0 podwyższył asystujący przy pierwszym golu Łabędzki. To podcięło skrzydła podopiecznym trenera Marka Przybyła. Inicjatywę przejęli bełchatowianie. GKS II zdecydowanie zdominował rywali dokumentując to kolejnymi trafieniami. Najpierw w 66. minucie piłkę do siatki gości posłał Piotr Góralczyk, a w końcówce końcowy rezultat ustalił Krystian Pałczyński.

GKS II Bełchatów – Jutrzenka Warta 4:0 (1:0)
Damian Michalski 45+2, Maciej Łabędzki 49, Piotr Góralczyk 66, Krystian Pałczyński 82

GKS II: Bruchajzer – Wrzosek, Wdowiak, Michalski, Szóstakiewicz (75′ Raś) – Sitarz, Nouri – Bloch (55′ Kolus), Pałczyński, Góralczyk (67′ Byszewski) – Łabędzki (73′ Szafrański).

Jutrzenka: Kwiatkowski – Kosecki, Kulczyński, Pawlak, Armatys – Potocki, Rymarski (81′ Graczykowski), Dudek (76′ Wolny), Maliszewski (72′ Tomasz Różycki), Woźniak (61′ Nowicki) – Rafał Różycki.