Sokół rozbił Start i powiększył przewagę

Największym wygranym przedświątecznej Wielkiej Soboty okazał się Sokół Aleksandrów. Podopieczni Michała Bistuły (na zdjęciu) rozbili Start Otwock 5:0 (3:0). To pierwsza wygrana Sokoła w rundzie wiosennej. Pozwoliła liderowi powiększyć przewagę nad pozostałymi pretendentami do awansu.

Sokół przystąpił do spotkania ze Startem podrażniony porażką z ŁKS Łódź. Od pierwszych minut aleksandrowianie narzucili zespołowi z Otwocka swój styl gry, a bramki były tak naprawdę tylko kwestią czasu. Worek z golami otworzył w 21. minucie Patryk Pietrasiak, który wykorzystał sytuację sam na sam z Emilem Anusiewiczem. Pięć minut później było już 2:0 dla lidera. Do wybitej przed pole karne futbolówki dobiegł Michał Wrzesiński i potężnym strzałem nie dał bramkarzowi szans. Przed przerwą Sokół prowadził już 3:0. Najpiękniejszego gola meczu zdobył Łukasz Chojecki, który popisał się efektownymi nożycami.

W drugiej połowie Sokół nie rezygnował ze strzelenia kolejnych bramek. W 69. minucie czwartego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Stępień, a wynik spotkania ustalił Przemysław Woźniczak. Wielkanoc dla kibiców, sztabu szkoleniowego i zawodników Sokoła będzie radosna. Aleksandrowianie mogą zapomnieć o wiosennym falstarcie i skoncentrować się na kolejnych spotkaniach.

Sokół Aleksandrów – Start Otwock 5:0 (3:0)
Bramki: Patryk Pietrasiak 21, Michał Wrzesiński 26, Łukasz Chojecki 43, Mateusz Stępień 69, Przemysław Woźniczak 77

Sokół: Domżał – Stępień, Woźniczak, Bierżyński (61′ Nykiel), Zasada – Wrzesiński, Marciniak (58′ Osowski), Zwoliński, Chojecki, Obi Uche (61′ Rogalski) – Pietrasiak (66′ Michałek).