Hokejowy triumf Gatty Zduńska Wola

Hokejowym wynikiem zakończyło się spotkanie 20. kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy Gattą Zduńska Wola a AZS UŚ Katowice. Podopieczni trenera Wojciecha Sopura nie dali rywalom najmniejszych szans i zgodnie z planem sięgnęli po komplet punktów, wygrywając 8:3 (6:0).

Spotkanie nie okazało się trudną przeprawą dla walczących o mistrzowski tytuł zduńskowolan. Już w pierwszych sekundach wynik otworzył Marcin Stanisławski. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Arkadiusz Szypczyński. Następnie trzy bramki zdobył Michał Marciniak, a w miedzyczasie bramkarza gości pokonał jeszcze Igor Sobalczyk.

W drugiej połowie Gatta zwolniła tempo gry i kontrolowała przebieg meczu. Rywale do końca walczyli o jak najkorzystniejszy wynik i zdołali strzelić trzy gole. Zduńskowolanie do swojego bogatego dorobku z pierwszej połowy dołożyli dwa trafienia. Najpierw po raz drugi trafił Sobalczyk, a ostatnią (ósmą) bramkę dla Gatty strzelił Michał Szymczak.

Gatta Zduńska Wola – AZS UŚ Katowice 8:3 (6:0)
Marcin Stanisławski 1, Arkadiusz Szypczyński 8, Michał Marciniak 11, 12, 16, Igor Sobalczyk 13, 29, Michał Szymczak 37 – Tomasz Dura 22, Krzysztof Piskorz 37, Jędrzej Jasiński 39

Gatta: Dariusz Słowiński – Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Mateusz Olczak, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk, Michał Klaus, Michał Marciniak, Mariusz Milewski, Michał Szymczak, Adam Miłosiński, Arkadiusz Szypczyński.