Mazovia podcięła skrzydła Orłowi Nieborów

Czwartoligowe derby okręgu skierniewickiego dla Mazovii Rawa Mazowiecka. Podopieczni trenera Karola Jakubczaka pokonali na własnym boisku Orła Nieborów 4:1 (2:1). Po dobrym początku nieborowianie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy wykorzystali błędy rywali i w efektowny sposób sięgnęli po ważny komplet punktów.

Faworytem tego pojedynku byli przyjezdni. Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. Orzeł bardzo szybko, ponieważ już w 2. minucie po trafieniu Krystiana Siatkowskiego wyszedł na prowadzenie. Taki obrót spraw wprowadził rozluźnienie w szeregach zespołu grającego trenera Dawida Suta. Nieborowianie zaczęli popełniać fatalne błędy, które na swoją korzyść zaczęli przekładać gospodarze. Mazovia ruszyła do odrabiania strat i w 16. minucie ta sztuka udała się Pawłowi Wyciszkiewiczowi. Zawodnik gospodarzy poszedł za ciosem i kilka minut później dał swojej drużynie prowadzenie. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Orzeł starał się zmienić oblicze spotkania, ale nie miał nic do powiedzenia. W 55. minucie w twarz przez Przemysława Pomianowskiego został uderzony Kacper Rakowski. Napastnik Mazovii padając na boisko kopnął rywala i arbiter obu zawodników wyrzucił z boiska pokazując po czerwonej kartce. Nie wpłynęło to praktycznie na dalszą rywalizację. W dalszym ciągu przewaga należała do miejscowych. Orzeł grał fatalnie nie mogąc poradzić sobie z linią defensywną gospodarzy. W 65. minucie Mariusza Jędrzejewskiego pokonał Bartłomiej Cechniak, a pięć minut później uczynił to także Tomasz Stasiewicz. Mazovia udowodniła, że bliskie urwanie punktów rezerwom GKS Bełchatów nie było przypadkowe i w tym pojedynku zasłużenie sięgnęła po trzy punkty.

Mazovia Rawa Mazowiecka – Orzeł Nieborów 4:1 (2:1)
Bramki: Paweł Wyciszkiewicz 16, 24, Bartłomiej Cechniak 65, Tomasz Stasiewicz 70 – Krystian Siatkowski 2

Mazovia: Sadowski – Górecki, Ornafa, Młynarczyk, P. Bednarek – Kuta (85′ Wieczorek), Cechniak (80′ Zając), R. Bednarek, Mierzejewski (75′ Dzikowski) – Wyciszkiewicz (58′ Stasiewicz), Rakowski.

Orzeł: Jędrzejewski – Kruk (60′ Świdrowski), Pomianowski, Perzyna, Plichta – Riabczuk (70′ Nasalski), Trakul, Kuciński, Tkacz – Siatkowski, Sut (70′ Balik).