Ważne zwycięstwo RKS Mechanika

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze RKS Mechanika Radomsko. Radomszczanie pokonali w spotkaniu zamykającym 30. kolejkę IV ligi łódzkiej Jutrzenkę Warta 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola w pierwszej odsłonie strzelił dla gości Marek Michalski i tym samym RKS awansował na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

RKS Mechanik do Warty przyjechał bardzo zmotywowany. Przez pierwsze dwa kwadranse spotkanie było wyrównane, a sytuacje podbramkowe tworzyli raz jedni, raz drudzy. W 18. minucie Marek Michalski zdołał pokonać Jakuba Pasińskiego i przyjezdni objęli prowadzenie. Jutrzenka śmielej ruszyła do odrabiania strat. Dwie dobre okazje przed przerwą miał Daniel Armatys, ale najpierw uderzył piłkę nad poprzeczką, a później obok słupka.

Po zmianie stron stroną dominującą byli gospodarze. Jutrzenka miała więcej klarownych sytuacji, których nie potrafiła jednak wykorzystać. Bliscy szczęścia byli m.in: Rafał Różycki i Stefan Potocki. W samej końcówce punkt gospodarzom mógł uratować Oktawian Maliszewski, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybili obrońcy.

Jutrzenka Warta – RKS Mechanik Radomsko 0:1 (0:1)
Bramka: Marek Michalski 18

Jutrzenka: Pasiński – Wolny, Tomasz Różycki ż (75’ Korona ż), Kulczyński, Armatys – Graczykowski, Rymarski ż (61’ Sajda) – Dudek (77’ Woźniak), Maliszewski, Potocki – Rafał Różycki ż.

RKS Mechanik: Dawid – Socik (80’ Dryja), Perliński, Frączyk, Lewacki ż – Kowalski, Szymczak, Majewski (70’ Jakub Tazbir), Michalski – Walioszczyk ż, Krawczykowski (90’ Królik).