Finałowy triumf Lechii Tomaszów

Zgodnie z przewidywaniami Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Wartę Sieradz w finałowym spotkaniu o wojewódzki Puchar Polski. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego wygrali przed własną publicznością 3:2 (2:0) i po trzeci w ostatnich czterech latach zdobyli wojewódzkie trofeum. W nagrodę zagrają na szczeblu centralnym rozgrywek, dostaną również 30 tysięcy złotych.

Wynik spotkania otworzył już w 8. minucie Paweł Magdoń. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą Brazylijczyk Jardel Muniz Cruz. Warta nie złożyła broni i osiem minut po wznowieniu gry kontaktowego gola strzelił Tomasz Bogołębski. Chwilę później Lechia odzyskała jednak dwubramkowe prowadzenie, a swojego drugiego gola zdobył Jardel. Nieoczekiwanie Lechia zamiast pójść za ciosem oddała inicjatywę Warcie i w 86. minucie nadzieję na dogrywkę dał gościom Kamil Pluta. Mimo desperackich ataków gości wynik spotkania nie uległ już zmianie. Tym samym tomaszowianie cieszyli się z końcowego triumfu. Awansowali na szczebel centralny Pucharu Polski i odebrali czek na 30 tysięcy złotych. Pokonany dostanie 5 tysięcy złotych.

Lechia Tomaszów – Warta Sieradz 3:2 (2:0)
Bramki: Paweł Magdoń 8, Jardel Muniz Cruz 43, 59 – Tomasz Bogołębski 53, Kamil Pluta 86

Lechia: Grejber – Król, Cyran, Magdoń, Matuszczyk – Zięba (83′ Kolasa), Maksymilian Rozwandowicz, Szymczak, Mirecki, Jakub Rozwandowicz (19′ Baraniak) – Jardel (85′ Janiec)

Warta Sieradz: Wlazłowski – Krymarys, Sosnowski (82′ Bartłoszewski), Nawrocki, Mitek (68′ Pluta) – Bogołębski, Piotr Kobierski, Szyc (60′ Bogdan), Idzikowski, Narożnik (75′ Serwaciński)- Marcin Kobierski