Lechia wygrała z rezerwami Górnika Zabrze

Na zakończenie zgrupowania w Brennej trzecioligowa Lechia Tomaszów rozegrała sparing z rezerwami czternastokrotnego mistrza Polski, Górnikiem II Zabrze. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego pokonali rywala 3:1 (1:0). Bramki dla Lechii zdobyli: Jakub Rozwandowicz, Krystian Kolasa i Mateusz Janiec.

Górnik miał zagrać w pierwszym składzie, ale ostatecznie okazało się, że skład zabrzan w dużej mierze złożony jest z zawodników rezerw oraz graczy testowanych. W niczym nie umniejsza to jednak sukcesu Lechii, która zagrała dobry mecz. W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Jakub Rozwandowicz. Górnik II wyrównał w 72. minucie, ale już po chwili było 2:1 dla tomaszowian po trafieniu Krystiana Kolasy. Na 3:1 rezultat ustalił w 80. minucie Mateusz Janiec. W spotkaniu z Górnikiem II zagrał testowany obrońca Jakub Szutenberg. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach podpisze kontrakt z Lechią.

Tomaszowianie zakończyli tym samym zgrupowanie w Brennej. Rozegrali dwa mecze sparingowe z LKS Czaniec (4:2) i Górnikiem II Zabrze (3:1). 16 lipca zmierzą się w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski ze Stalą Mielec.