ŁKS dużo skuteczniejszy niż w Wołominie

ŁKS Łódź zrehabilitował się za nieskuteczną grę w Wołominie i odniósł rekordowe zwycięstwo nad Ruchem Wysokie Mazowieckie 7:0 (2:0) w spotkaniu kończącym 2. kolejkę III ligi (grupa I). Dwa gole dla drużyny Marcina Pyrdoła strzelił Jewhen Radionow, a wynik spotkania otworzył Michał Michałek. Były to ich premierowe trafienia dla ŁKS w meczu ligowym.

Już pierwsza akcja ŁKS przyniosła gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Michał Michałek i piłka zatrzepotała w siatce Ruchu. Łodzianie nie zwalniali tempa i co chwila stwarzali groźne sytuacje pod bramką gości. W 18. minucie w słupek trafił Jewhen Radionow, a chwilę później bramkarz gości Rafał Rakowiecki zatrzymał piłkę ręką przed polem karnym. Sędzia usunął golkipera przyjezdnych z boiska i Ruch od tego momentu zmuszony był grać w dziesiątkę. Liczebną przewagę ŁKS udokumentował golem w 37. minucie, a wynik na 2:0 podwyższył Radionow.

Cztery minuty po wznowieniu losy meczu się wyjaśniły. Radionow faulowany był w polu karnym, i sam pewnie wykorzystał podyktowaną przez arbitra jedenastkę. W 66. minucie kolejny rzut karny i kolejny gol dla ŁKS. Tym razem z jedenastu metrów piłkę do bramki posłał rezerwowy Artur Golański. Nie był to koniec strzeleckiego festiwalu. Jakub Nowak w 79. minucie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i celną główką podwyższył na 5:0. 240 sekund później swojego gola zdobył, również strzałem głową Maksym Kowal. Dzieła zniszczenia dokonał w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Mariusz Cichowlas.

ŁKS Łódź – Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0 (2:0)
Michał Michałek 3, Jewhen Radionow 37, 49-karny, Artur Golański 66-karny, Jakub Nowak 79, Maksym Kowal 83, Mariusz Cichowlas 90

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Cichowlas, Ślęzak, Rozmus – Bryła, Gamrot ż (67′ Juraszek), Nowak, Kopka (46′ Nowacki) – Radionow (78′ Kowal), Michałek (58′ Golański)