RTS Widzew nie dał szans Ruchowi

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odniósł RTS Widzew Łódź w spotkaniu zamykającym 10. kolejkę III ligi (grupa I). Podopieczni Marcina Płuska pokonali Ruch Wysokie Mazowieckie 4:2 (2:0). Od pierwszych minut meczu przewaga gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji, a najbardziej zapracowanym piłkarzem meczu był Rafał Rakowiecki.

Bramkarz Ruchu nie miał nawet chwili wytchnienia. W 4. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Maciejem Szewczykiem, a chwilę później obronił strzał z siedmiu metrów Sebastiana Zielenieckiego. Golkiper gości nie dał się pokonać także Danielowi Mące i Adrianowi Budce. Skapitulował w 31. minucie kiedy piłkę do bramki posłał z najbliższej odległości Mateusz Michalski. Sześć minut później było 2:0. Daniel Mąka zagrał piętą do Kamila Tlagi, a ten nie dał szans Rakowieckiemu. 2:0 do przerwy było najniższym wymiarem kary.

W drugiej połowie na placu gry pojawił się Piotr Burski, który zastąpił kontuzjowanego Roberta Kowalczyka. Już trzy minuty po wznowieniu gry powinno być 3:0, ale Michalski zbyt mocno podał do Burskiego. W odpowiedzi niespodziewanie gola zdobyli goście. Kontaktową bramkę strzelił Michał Grochowski. Ruch chciał pójść za ciosem, egzekwował rzut rożny, ale w 56. minucie dostał cios. Dwubramkowe prowadzenie odzyskał dla łodzian Daniel Mąka. Odzyskał, ale tylko na cztery minuty. Michała Chorosia pokonał bowiem po raz drugi Grochowski. Kwadrans przed końcem meczu na 4:2 bramkę zdobył Piotr Burski, który wcześniej zmarnował dwie idealne sytuacje. Gdyby popularny „Bury” miał lepiej nastawiony celownik to Widzew wygrałby z Ruchem znacznie wyżej. Wygrał ostatecznie 4:2 i o dwa punkty (wygrana Widzewa, remis ŁKS) zmniejszył stratę do lokalnego rywala, który prowadzi w ligowej tabeli.

RTS Widzew Łódź – Ruch Wysokie Mazowieckie 4:2 (2:0)
Bramki: Mateusz Michalski 31, Kamil Tlaga 37, Daniel Mąka 56, Piotr Burski 75 – Michał Grochowski 49, 60

RTS Widzew: Choroś – Tlaga, Jędrzejczyk, Zieleniecki, Szewczyk – Rodak ż, Budka (80′ Sabiłło), Michalski (62′ Strus), Mąka (62′ Okachi), Możdżonek – Kowalczyk (46′ Burski)