Widzew wygrał, ale nie zachwycił

Po zwycięstwie w Pucharze Polski Tomasz Muchiński cieszył się także z premierowej wygranej w III lidze (grupa I). W spotkaniu kończącym 14. kolejkę RTS Widzew Łódź pokonał MKS Ełk 2:1 (1:0). Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyli Mateusz Michalski z rzutu karnego oraz Sebastian Zieleniecki.

Trener MKS Ełk Sławomir Majak zapowiadał przed spotkaniem, że jego drużyna wyjdzie na obiekt przy Milionowej bez żadnych kompleksów i będzie starała się urwać punkty faworytowi. Tak też się stało. To goście od pierwszej minuty osiągnęli przewagę i w 12. minucie mogli prowadzić 1:0. Po uderzeniu Michała Gryki piłkę odbił jeden z widzewiaków, a goście domagali się rzutu karnego, twierdząc, że futbolówka uderzyła w rękę piłkarza gospodarzy. Od 25. minuty ton rywalizacji zaczął nadawać Widzew. Dwie sytuacje miał przed przerwą Princewill Okachi, ale obie zmarnował. Minutę przed końcem pierwszej połowy w polu karnym sfaulowany został Adrian Budka, a jedenastkę zamienił na gola Mateusz Michalski.

Kwadrans po wznowieniu gry RTS Widzew podwyższył na 2:0. Uderzeniem z 25 metrów popisał się Sebastian Zieleniecki i bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z bramki. Od tego momentu Widzew cofnął się, a atakować zaczęli podopieczni Sławomira Majaka. W 81. minucie kontaktową bramkę zdobył Michał Gryko i w końcówce zrobiło się nerwowo. Gospodarze dowieźli jednak korzystny wynik i w efekcie zainkasowali trzy punkty.

RTS Widzew Łódź – MKS Ełk 2:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Michalski 44-karny, Sebastian Zieleniecki 62 – Michał Gryko 81

RTS Widzew: Choroś – Bartos (72′ Szewczyk), Jędrzejczyk, Zieleniecki, Gromek (84′ Bargieł) – Okachi, Tlaga, Budka, Możdżonek, Michalski (90′ Zawodziński) – Sabiłło (82′ Strus)
Trener: Tomasz Muchiński