Patryk Rachwał znów dał wygraną

Trzecia z rzędu ligowa wygrana PGE GKS Bełchatów. Brunatni pokonali w meczu 25. kolejki II ligi, na GIEKSA Arenie, Wartę Poznań 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił kapitan zespołu Patryk Rachwał na kwadrans przed końcem spotkania.

Pierwsi okazję na gola mieli goście. Groźnie, aczkolwiek niecelnie, strzelał jednak Michał Cywiński. W 26 minucie szybka akcja Brunatnych. Aghwan Papikjan znakomicie podał piłkę, będącemu w polu karnym Arturowi Lenartowskiemu. Ten jednak minimalnie spudłował. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkarz Warty znakomicie obronił strzał Ormianina.

W 54. minucie Tomasz Laskowski odbił natomiast piłkę po strzale Daniela Ciechańskiego. Wreszcie nadeszła 75. minuta i gol Patryka Rachwała na wagę zwycięstwa. Piłkarz PGE GKS otrzymał dokładne podanie od Bartłomieja Bartosiaka i strzelił nie do obrony. W końcowych minutach Warta przycisnęła, ale nie zdołała wyrównać.

PGE GKS Bełchatów – Warta Poznań 1:0 (0:0)