Pelikan Łowicz nie sprostał Finishparkietowi

Kibice łódzkich drużyn liczyli, że Pelikan Łowicz jest w stanie powstrzymać Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie i mecz z liderem tabeli grupy pierwszej III ligi przynajmniej zremisować. Tak się jednak nie stało. Drużyna Sławomira Majaka wygrała spotkanie 27. kolejki 3:1 (0:0). To pierwsza porażka Pelikana pod wodzą Grzegorza Wesołowskiego.

Pierwsza połowa była bezbramkowa. Bliżej zdobycia gola byli zresztą łowiczanie, ale Mateusz Majewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Drwęcy.

Mecz rozstrzygnął się na początku drugiej połowy, kiedy to gospodarze szybko strzelili dwa gole. Oba zdobył Michał Miller. Pelikan miał potem rzut karny, ale bramkarz miejscowych obronił strzał, a potem dobitkę, Mateusza Majewskiego. Napastnik Pelikana trafił w końcu do siatki, ale po strzelonym golu łowiczanin doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. W 77. minucie trzeciego gola dla drużyny trenera Sławomira Majaka strzelił Kamil Jackiewicz.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Pelikan Łowicz 3:1 (0:0)
Michał Miller 46, 48, Kamil Jackiewicz 77 – Mateusz Majewski 69

Finishparkiet Drwęca: Paprocki – Kowalczyk, Kostkowski, Szarpak, Głowiński – Wójcinowicz, Wolski (64′ Bartusiak ż), Czarnota (90′ Wenta), Miller – Domżalski (75′ Twardowski), Jackiewicz.

Pelikan Łowicz: Nowak – Gawlik (58, Ciach), Wawrzyński ż, Broniarek, Adamczyk (79′ Mycka) – Kuczak, Bogołębski ż, Bujalski, Parobczyk (55′ Kasprzyk) – Majewski (71′ Woźniak), Wojcieszyński.