Widzew zremisował w Toruniu z Elaną

W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rozgrywek grupy pierwszej III ligi RTS Widzew Łódź zremisował na wyjeździe z Elaną Toruń 2:2 (1:0), która także występuje w III lidze. Jeszcze do 80 minuty łodzianie prowadzili 2:0, po trafieniach Macieja Kazimierowicza i Michała Millera. Gola na wagę remisu Elana strzeliła już w doliczonym czasie gry.

Gdyby nie końcówka meczu w wykonaniu Widzewa można byłoby powiedzieć, że podopieczni trenera Przemysława Cecherza rozegrali niezłe spotkanie. Na ocenę rzutuje jednak ostatni kwadrans.

RTS Widzew mógł objąć prowadzenie już w 6. minucie, ale Daniel Mąka zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił bramkarz Elany. W 37. minucie łodzianie objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Macieja Kazimierowicza. Tuż po przerwie jeden z graczy Elany trafił w słupek. W 65 minucie było jednak już 2:0 dla gości. Piłkę do siatki skierował Michał Miller. Kilka minut później ponownie szczęście uśmiechnęło się do Widzewa, bo Adam Dobosz trafił w słupek. Za to w 80 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Maciej Stefanowicz wykorzystał jedenastkę. Wynik meczu na 2:2 , pięknym uderzeniem z dystansu, ustalił Krystian Tomaszewski.

Elana Toruń – RTS Widzew Łódź 2:2 (0:1)
Bramki: Jacek Stefanowicz, Krystian Tomaszewski  – Maciej Kazimierowicz, Michał Miller

RTS Widzew: Wolański  – Kozłowski (75′ Tlaga), Zieleniecki, Kostkowski, Rakowski – Michalski (80′ Kamiński), Kazimierowicz, Radwański, Mąka (70′ Niedziela) – Kwiek (64′ Świderski), Miller