Gatta pokazała charakter w mieście soli

Gatta Active Zduńska Wola pokonała Solne Miasto Wieliczka 5:4 (4:2) w spotkaniu kończącym 4. kolejkę futsalowej ekstraklasy. Gospodarze prowadzili w 12. minucie 2:0, ale końcówka pierwszej połowy należała do zduńskowolan. Wypracowaną przewagę udało się utrzymać gościom po zmianie stron.

W 4. minucie kontrę gospodarzy wykończył skutecznie Paweł Hady i było 1:0 dla Solnego Miasta. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Konrad Cebula. Futsal ma to do siebie, że przebieg meczu zmienia się jak w kalejdoskopie. Już po chwili było 2:2 (Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk), a ostatnie dwie minuty pierwszej połowy przyniosły dwie kolejne bramki dla Gatty Active. Bramkarza gospodarzy pokonali: Michał Marciniak i po raz drugi tego dnia Krawczyk.

Pięć minut po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Piotr Myszor i zrobiło się 3:4. Emocjonująca była końcówka. W 39. minucie piątego gola dla gości zdobył Marciniak, a chwilę później wynik spotkania na 4:5 ustalił Konrad Cebula.

Solne Miasto Wieliczka – Gatta Actve Zduńska Wola 4:5 (2:4)
Bramki: Daniel Krawczyk 13, 19, Igor Sobalczyk 15, Michał Marciniak 18, 39

Gatta Active: Słowiński (Miłosiński) – Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Pautiak – Stanisławski, Adamski, Olczak, Szymczak, Och, Marciniak.