Gatta pokonała Red Dragons Pniewy

Gatta Active Zduńska Wola coraz bliżej obrony wicemistrzostwa Polski. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zduńskowolanie mają w tabeli pięć punktów przewagi nad FC Toruń. Gatta wygrała w niedzielę we własnej hali z Red Dragons Pniewy 3:2 (2:1), a torunianie nieoczekiwanie zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 2:2.

Mecz z zespołem z Pniew rozpoczął się po myśli miejscowych, którzy już w 4. minucie strzelili gola. Zdobył go, skutecznym uderzeniem zza linii pola karnego Mariusz Milewski. Goście niespodziewanie wyrównali, ale w 12. minucie Daniel Krawczyk wykorzystał rzut karny i Gatta schodziła na przerwę prowadząc 2:1. W 22 minucie Michał Szymczak podwyższył na 3:1. Przyjezdni strzelili kontaktowego gola na dwie minuty przed końcem spotkania, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu. Oprócz meczów w Zduńskiej Woli i Toruniu odbyło się jeszcze jedno spotkanie grupy mistrzowskiej, w którym Clearex Chorzów pokonał Piasta Gliwice 3:2.

Gatta Active Zduńska Wola – Red Dragons Pniewy 3:2 (2:1)
Bramki: Mariusz Milewski 4, Daniel Krawczyk 12 – rzut karny, Michał Szymczak 22 – Łukasz Frajtag 9, Piotr Błaszczyk 27

Gatta Active: Miłosiński, Olejnik – Olczak, Khaniukov, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Och, Szymczak, Pautiak, Szypczyński.