Brunatni powrócili na zwycięską ścieżkę

PGE GKS Bełchatów znów z kompletem punktów! W niedzielnym spotkaniu 12. kolejki II ligi podopieczni Artura Derbina pokonali w Wejherowie miejscowy Gryf 1:0. Bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił Damian Michalski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kolejny dobry mecz rozegrał Paweł Lenarcik.

Dzięki swojemu bramkarzowi PGE GKS zachował do ostatniej minuty czyste konto. Lenarcik w 54. minucie w pięknym stylu obronił strzał Dawida Rogalskiego. Wcześniej, tuż przed przerwą, dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Biel. Mecz nie był porywającym widowiskiem i wiele wskazywało na bezbramkowy podział punktów. W piłce trzeba mieć jednak szczęście. Dziś uśmiechnęło się ono do Brunatnych i Damiana Michalskiego. Chwilę po strzelonej bramce sędzia zakończył mecz.

Gryf Wejherowo – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Michalski 90

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Grzelak – Biel ż (78′ Setla), Czajkowski, Ryszka, Mularczyk ż, Tylec (85′ Szymorek) – Bartosiak