Brunatni bez zdobyczy w Grudziądzu

PGE GKS Bełchatów nie wykorzystał dużej szansy powiększenia przewagi nad Górnikiem Łęczna i przegrał w Grudziądzu z Olimpią 0:1 (0:0) w spotkaniu kończącym 24. kolejkę II ligi. Podopieczni Artura Derbina bramkę stracili na początku drugiej połowy spotkania. Strzelił ją wprowadzony po przerwie German Ruiz. To pierwsza przegrana PGE GKS w tej rundzie.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny skupiły się na grze w defensywie, a przez większą część tej odsłony piłka rozgrywana była w środkowej strefie boiska. Kilka razy próbował strzelać z dystansu Bartłomiej Bartosiak, ale Wojciech Muzyk nie dał się zaskoczyć.

Trzy minuty po zmianie stron padła, jak się później okazało, zwycięska bramka dla gospodarzy. German Ruiz wyłuskał piłkę defensorom PGE GKS, wyszedł sam na sam z Pawłem Lenarcikiem i płaskim strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi Brunatnych. Po stracie bramki bełchatowianie rzucili się do odrabiania strat i przejęli inicjatywę. Artur Derbin próbował zmienić niekorzystny wynik wprowadzając na plac gry Wiktora Putina, Przemysława Zdybowicza i Artura Golańskiego. Pod bramką Muzyka brakowało jednak szczęścia i precyzji. W efekcie PGE GKS przegrał 0:1.

Olimpia Grudziądz – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: German Ruiz 48

PGE GKS: Lenarcik – Grolik, Czajkowski, Magiera, Sierczyński – Biel (87′ Golański), Grzelak (80′ Zdybowicz), Mularczyk, Ryszka, Thiakane (80′ Putin) – Bartosiak