Pelikan Łowicz bezlitosny dla beniaminków

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w nowym sezonie III ligi (grupa I) zanotował Pelikan Łowicz. Ptaki po raz drugi okazały się surowym nauczycielem dla beniaminka. W 1. kolejce rozbiły KS Wasilków 4:0, a w środę nie dały żadnych szans Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Mykoły Dremliuka wygrali 5:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Już w 3. minucie Pelikan wyszedł na prowadzenie po trafieniu Filipa Kowalczyka. Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, ale niewiele mogła zrobić. Skrzydła beniaminkowi podcięła czerwona kartka (dwie żółte) byłego gracza Pelikana Bartosza Broniarka. Od tego momentu na boisku istniał już tylko zespół z Łowicza. W 40. minucie na 2:0 podwyższył Michał Żółtowski, a druga połowa była popisem Damiana Warchoła. Trafił trzykrotnie do bramki rywala i mecz zakończył się wygraną gości aż 5:0.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pelikan Łowicz 0:5 (0:2)
Bramki: Filip Kowalczyk 3, Michał Żółtowski 40, Damian Warchoł 60, 88, 90

Pelikan: Humerski – Kaczorowski, Wawrzyński, Stolarczyk, Żółtowski – Piekarski (73′ Mycka), Pomianowski (68′ Bućko), Bylewski, Kowalczyk (35′ Kieplin), Głowiński (46′ Wyszogrodzki) – Warchoł