Pelikan rozdziobał rezerwy mistrza Polski

Pelikan Łowicz wygrał pierwszy w tym sezonie ligowy mecz na własnym boisku. Podopieczni trenera Mykoły Dremluka pokonali w niedzielę jednego z kandydatów do awansu do II ligi Legię II Warszawa 3:1 (2:0). Wygrana sprawiła, że łowiczanie mają na koncie już dziewięć punktów i plasują się w czubie tabeli. Przypominamy, że aby grać w grupie mistrzowskiej trzeba znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Pelikana. Już w 2. minucie Maciej Wyszogrodzki strzelił gola z rzutu karnego. Tuż przed końcem pierwszej polowy na 2:0 podwyższył Dawid Kieplin. W 62. minucie warszawianie zdobyli honorową bramkę, a jej strzelcem okazał się były piłkarz Pelikana Damian Warchoł. Dziesięć minut później wynik meczu ustalił Krystian Białas. Pelikan wygrał zasłużenie, był bowiem w niedzielę zespołem lepszym.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: Maciej Wyszogrodzki 2 – karny, Dawid Kieplin 45, Krystian Białas 72 – Damian Warchoł 62

Pelikan: Orzeł – Mycka, Wawrzyński, Tkacz, Wyszogrodzki – Kowalczyk (60′ Kolus), Pomianowski, Piekarski, Wardzyński – Kieplin (86′ Papuga), Białas (82′ Żółtowski).