Nieskuteczna Omega dzieli się punktami

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie 29. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Zjednoczonymi Stryków. Gospodarze stworzyli w tym pojedynku wiele podbramkowych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. Mogą czuć niedosyt gdyż chcieli zrehabilitować się za ubiegłotygodniową przegraną w Nieborowie.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie spotkania Omega uzyskała wyraźną przewagę stwarzając pod bramką Huberta Polita kilka doskonałych sytuacji podbramkowych. Nie potrafiła ich wykorzystać. Dwa razy pojedynek z Politem przegrał Tomasz Bąkowicz, a z kilku metrów nie trafił Robert Tomesz.

Upragnione prowadzenie Omega uzyskała w 64. minucie, kiedy akcję Mikołaja Boćka wykończył Tomasz Bąkowicz. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale pięć minut później popełnili błąd w obronie. Wykorzystał go Michał Drogosz. Mimo przewagi w ostatnich minutach podopieczni Jacka Berensztajna nie strzelili już bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Stryków 1:1 (0:0)
Bramki: Tomasz Bąkowicz 64 – Michał Drogosz 69

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Michalak, Zieliński, Niedbała – Ociepa (80′ Smuga), Tomesz, Pieniążek, Bąkowicz (77′ Roczek), Bociek – Krzysztof Kowalski (71′ Stańczyk)

Zjednoczeni: Polit – Chądzyński (70′ Dembiński), Majewski (67′ Potocki), Chmielewski (88′ Wodziński), Drogosz ż – Cupriak (90′ Ściślewski), Pabjańczyk ż, Zimoń, Lenart ż, Bełdziński – Perizhok ż