Ostatni kwadrans dał zwycięstwo ŁKS

Drugi z rzędu mecz wygrał w tym sezonie w I lidze ŁKS Łódź, a pierwszy na boisku rywala. W piątkowe popołudnie podopieczni Kibu Vicuny pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:0 (0:0). Łodzianie byli zespołem lepszym, ale bramki zdobyli dopiero w ostatnim kwadransie pojedynku. W trzech meczach ŁKS zdobył tym samym siedem punktów.

Pierwsza połowa toczonego w upale meczu upłynęła właściwie bez emocji, bo żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej. Na początku drugiej połowy dobrą okazję na gola miał gracz ŁKS Javi Moreno, ale nie trafił w bramkę. W 77. minucie łodzian wyręczył natomiast Ivan Hladik z Puszczy, który interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Tuż przed końcem spotkania Maksymilian Rozwandowicz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Pirulo i ustalił wynik meczu na 2:0 dla zespołu z alei Unii 2.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Ivan Hladik 77-samobójcza, Maksymilian Rozwandowicz 90-karny

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz (72′ Kryszkiewicz), Monsalve (9′ Szeliga), Dąbrowski (67′ Tosik), Marciniak – Wolski (73′ Klimczak), Rozwandowicz, Trąbka, Pirulo, Moreno – Jurić (67′ Janczukowicz).