Skalnik Sulejów rozbity w Kleszczowie

Nie jest udany, przynajmniej na razie, powrót Pawła Machniewskiego na ławkę trenerską w Skalniku Sulejów. Po domowej przegranej z Włókniarzem Zelów 1:2 Skalnik doznał sromotnej klęski w Kleszczowie. Wynik spotkania 9. kolejki IV ligi łódzkiej 4:0 (3:0) nie oddaje przewagi drużyny Jacka Berensztajna, która seryjnie marnowała podbramkowe sytuacje.

Po pierwszym kwadransie, po którym Skalnik posiadał optyczną przewagę, Omega postanowiła przejąć inicjatywę. Uczyniła to na tyle skutecznie, że już do końca tej części gry rywal miał problemy z wyjściem z własnej połowy. W odstępie pięciu minut Skalnik stracił trzy bramki (Adrian Ociepa, Tomasz Bąkowicz, Michał Lenarczyk), a w ostatnim kwadransie kleszczowianie zademonstrowali kibicom festiwal zmarnowanych stuprocentowych sytuacji. Gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki to już do przerwy wygrywaliby przynajmniej 6:0.

Po zmianie stron Omega strzeliła czwartego gola (drugie trafienie Tomasza Bąkowicza), po czym przestała forsować tempo. Do końca o honorowego gola walczył Łukasz Smolarczyk. Wprowadzony w przerwie napastnik Skalnika miał kilka okazji, ale z uśmiechem na ustach jego strzały bronił Paweł Wiśniewski. Omega wygrała swój szósty mecz i umocniła swoje miejsce w tzw. czubie tabeli. Skalnik pozostał ze skromnym dorobkiem siedmiu punktów i piętnastym miejscu w ligowej tabeli.

Omega Kleszczów – Skalnik Sulejów 4:0 (3:0)
Bramki: Adrian Ociepa 23-karny, Tomasz Bąkowicz 26, 58, Michał Lenarczyk 27

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik (84′ Załęski), Lenarczyk (78′ Gal), Niedbała, Łukasik – Michalak, Ociepa (65′ Paweł Kowalski), Pieniążek, Łudczak (60′ Jaszczak), Bąkowicz (68′ Mateusz Roczek) – Szewczyk (68′ Krzysztof Kowalski)

Skalnik: Ćwikła – Ciołkowski, Świątczak, Dutkiewicz ż, Yavorskyy (81′ Malarz) – Gul ż (68′ Jęcek), Śliwka (85′ Biernacki), Balcerzyk (81′ Jarzyński), Szlaski (68′ Natkański), Gulej (46′ Smolarczyk) – Witczak