Pelikan Łowicz tuż nad strefą spadkową

Niespodziewana porażka Pelikana Łowicz. W niedzielnym meczu kończącym 16. kolejkę grupy pierwszej III ligi podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka przegrali na swoim boisku z Błonianką Błonie 2:3 (1:2) i z 16 punktami na koncie zajmują obecnie 15 miejsce w tabeli. To ostatnie bezpieczne miejsce w trzecioligowej tabeli. Niższa lokata oznaczała będzie spadek do IV ligi łódzkiej.

Dla łowiczan była to piąta ligowa porażka w tym sezonie i trzecia na własnym boisku. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy pechowo, bo już w 14 minucie groźnej kontuzji doznał kapitan Pelikana Maciej Wyszogrodzki. Kilka minut później Eryk Woliński strzelił gola dla miejscowych, ale przyjezdni szybko wyrównali z rzutu karnego, a w 37. minucie Jan Krawczyk pokonał bramkarza łowiczan i było 2:1 dla Błonianki.

W 74 minucie Bartosz Skowroński podwyższył na 3:1 dla Błonia, a chwilę później kontaktowego gola strzelił Grzegorz Wawrzyński. Mimo przewagi łowiczan w ostatnich minutach zabrakło czasu i precyzji, aby uratować chociaż jeden punkt.

Pelikan Łowicz – Błonianka Błonie 2:3 (1:2)
Bramki: Eryk Woliński 27, Grzegorz Wawrzyński 80 – Dawid Jarczak 29 – karny, Jan Krawczyk 37, Bartosz Skowron 74

Pelikan: Orzeł – Kozieł (74′ Borcuch), Wawrzyński, Mycka, Łojszczyk – Woliński, Tomaszewski (61′ Sluga), Ziółkowski, Kuciński – Kolus, Wyszogrodzki (14′ Żółtowski).