Warta Sieradz górą w Kleszczowie

Trzeci mecz i trzecie wiosenne zwycięstwo. Warta Sieradz pokonała w Kleszczowie Omegę 2:1 (2:1) w sobotnim spotkaniu 20. kolejki IV ligi łódzkiej i umocniła się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Kibice oglądali bardzo dobre zawody, a kleszczowianie przy odrobinie szczęścia mogli urwać punkty drużynie Marcina Węglewskiego.

Początek meczu należał do grającej z silnym wiatrem Omegi Kleszczów. W 9. minucie świetnej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Szewczyk, ale chwilę później Kamila Miazka pokonał Tomasz Bąkowicz i zespół Jacka Berensztajna objął prowadzenie. Do 39. minuty Warta nie mogła sforsować kleszczowskiej defensywy z bardzo dobrze broniącym Pawłem Wiśniewskim. Sieradzanie jednak cierpliwie atakowali i dopięli swego. Najpierw do remisu doprowadził Mikołaj Bociek, a chwilę później na 2:1 podwyższył Wiktor Płaneta.

Po zmianie stron wiatr ustał, a spotkanie się wyrównało. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Najpierw z pięciu metrów fatalnie przestrzelił Piotr Mielczarek, a w odpowiedzi w poprzeczkę główkował Hubert Jakubiec. W doliczonym czasie gry w pole karne Warty zawędrował nawet Paweł Wiśniewski, ale wynik nie uległ już zmianie.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 1:2 (1:2)
Bramki: Tomasz Bąkowicz 11 – Mikołaj Bociek 39, Wiktor Płaneta 40

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Jakubiec, Niedbała, Michalak (89′ Gal) – Jaszczak ż (71′ Lenarczyk), Pieniążek, Paweł Kowalski (82′ Łudczak), Szewczyk (71′ Ociepa ż, cz), Bąkowicz – Sionkowski ż

Warta: Miazek – Adamiak (71′ Głowacki), Błoch, Bociek, Mielczarek – Płaneta, Chojecki (65′ Brochocki), Filipiak, Kępczyński – Radzio, Lewandowski