Koncertowa gra Pelikana i osiem goli

Takiego meczu w wykonaniu Pelikana Łowicz nie spodziewał się chyba żaden kibic drużyny prowadzonej przez trenera Pawła Jakóbiaka. Ptaki pokonały w niedzielę na swoim boisku Znicz Biała Piska aż 8:0 (1:0) i uciekły ze strefy spadkowej grupy pierwszej III ligi. Kibice łowickiej drużyny nie przypominają sobie tak wysokiej wygranej swoich ulubieńców na trzecioligowych boiskach.

Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała pogromu gości, bo łowiczanie prowadzili tylko 1:0 po golu Eryka Wolińskiego. Mogli prowadzić 2:0, ale Szymon Sołtysiński nie trafił w bramkę z rzutu karnego.

Po zmianie stron miejscowi jakby dostali skrzydeł, bo aż siedmiokrotnie pokonali bramkarza Znicza. Bohaterem spotkania był rezerwowy Adrian Marcioch, który w w 69 minucie zmienił Szymona Sołtysińskiego i zdobył trzy bramki.

Pelikan Łowicz – Znicz Biała Piska 8:0 (1:0)
Bramki: Eryk Woliński 16, 51, Krystian Mycka 57, Kamil Łojszczyk 59, Adrian Marcioch 71, 77, 87, Radosław Kuciński 82

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Pomianowski, Woliński, Łojszczyk (73′ Kuciński) – Olpiński (69′ Ziółkowski), Mycka, Falkowski (62′ Tomaszewski), Czajkowski, Tabor (62′ Kolus) – Sołtysiński (69′ Marcioch).