Pelikan ucieka ze strefy spadkowej

Meczem Pelikana Łowicz z Bronią Radom zainaugurowana została 27. kolejka grupy pierwszej III ligi. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0 (0:0). Ptaki mają teraz na koncie 29 punktów i awansowały aż na 13 miejsce w tabeli oddalając się ze strefy spadkowej. Droga zespołu trenera Pawła Jakóbiaka do utrzymania w lidze jest jednak daleka.

Goście już w 2. minucie mieli szansę na gola, ale Dmytro Prykhna strzelił za lekko. Z kolei w 31. minucie silnie strzelał Piotr Goljasz, ale bramkarz gospodarzy obronił. Łowiczanie odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Artura Stawikowskiego.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali gospodarze i to się opłaciło. Najpierw Kacper Czajkowski strzałem z kilku metrów skierował piłkę do siatki, a potem Jakub Pawlicki podwyższył na 2:0. Po utracie tych goli miejscowi opanowali sytuację na boisku i spokojnie dowieźli wygraną do końcowego gwizdka sędziego.

W środowej kolejce łowiczanie pauzują, natomiast w przyszłą sobotę czeka ich wyjazdowy mecz z rezerwami ŁKS Łódź.

Pelikan Łowicz – Broń Radom 2:0 (0:0)
Bramki: Kacper Czajkowski 63, Jakub Pawlicki 66

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Pomianowski (82′ Tomaszewski), Sołtysiński (82′ Kuciński), Kolus (78′ Łojszczyk) – Woliński, Olpiński (74′ Falkowski), Pawlicki, Garnysz  (78′ Ziółkowski) – Czajkowski, Tabor.