Cenne trzy punkty Pelikana Łowicz

Walczący o uniknięcie spadku z grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz bogatszy o cenne trzy punkty. Podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka pokonali na wyjeździe rezerwy ŁKS Łódź 2:0 (0:0). Była to ósma ligowa wygrana, a druga wyjazdowa łowiczan, którzy mają teraz na koncie 32 punkty i oddalili się od strefy spadkowej. Łodzianie zgromadzili dotychczas 38 punktów.

Zwycięstwo łowiczan zasłużone. Goście byli częściej w posiadaniu piłki, mieli też więcej okazji bramkowych. W pierwszych 45 minutach kibice gola jednak nie oglądali. Spotkanie rozstrzygnęło się w zaledwie cztery minuty ostatniego kwadransa potyczki. Najpierw Jakub Tabor pokonał bramkarza miejscowych, a wynik meczu ustalił Szymon Sołtysiński.

ŁKS II Łódź – Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Tabor 75, Szymon Sołtysiński 79

ŁKS II: Bobek – Klimczak (46′ Radziński), Lorenc, Ślęzak, Sojka (80′ Czypicki) – Wszołek, Radwanek (70′ Lipień), Nowacki, Zając – Gmosiński (65′ Karlikowski), Dynel (70′ Piotrowski).

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Garnysz (58′ Łojszczyk), Pomianowski, Olpiński (80′ Ziółkowski) – Woliński, Kolus (58′ Falkowski), Czajkowski (28′ Dwórzyński), Pawlicki – Tabor, Sołtysiński (80′ Mycka).