Arcyważne zwycięstwo Pelikana Łowicz

Pelikan Łowicz wygrał w niedzielę na swoim boisku z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 2:1 (2:0) i na dwie kolejki przed końcem sezonu w grupie pierwszej III ligi jest o włos od utrzymania w tej klasie rozgrywkowej. Zespół trenera Pawła Jakóbiaka ma na koncie 45 punktów, o pięć więcej od KS Sand-Bus Kutno plasującego się na najwyższej pozycji spadkowej.

To było zacięte spotkanie, którego losy rozstrzygnęły się właściwie w pięć minut pierwszej połowy po dwóch bramkach Szymona Sołtysińskiego. W 63. minucie Patryka Orła pokonał jednak Kacper Piotrowski i goście zwietrzyli szanse na remis. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra czerwoną kartką upomniany został Hubert Karpiński z Jagiellonii II. To podcięło skrzydła przyjezdnym i Pelikan dowiózł wygraną do końcowego gwizdka.

Pelikan Łowicz – Jagiellonia II Białystok 2:1 (2:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 33, 38 – Kacper Ziółkowski 63

Pelikan: Orzeł – Łojszczyk (55′ Ziółkowski), Pomianowski, Kuciński (66′ Dąbrowski), Woliński – Olpiński (66′ Kolus), Stawikowski, Garnysz (58′ Falkowski), Dwórzyński – Tabor, Sołtysiński.