AKS SMS wykorzystał niemoc Omegi

Czwartą z rzędu porażkę w IV lidze zanotowała Omega Kleszczów prowadzona przez trenera Jacka Berensztajna. Tym razem kleszczowianie przegrali w Łodzi na boisku przy ulicy Milionowej z AKS SMS, który jest beniaminkiem, aż 0:3 (0:2). Dla gospodarzy, za wyniki których odpowiada Michał Baiński, było to pierwsze zwycięstwo po dwóch z rzędu remisowych potyczkach.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili 2:0, a bramkarza kleszczowian pokonali Emil Rulewicz oraz Patryk Pietrasiak. Ten drugi nie wykorzystał w 54 minucie rzutu karnego, jego strzał obronił Paweł Wiśniewski. Już w doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:0 dla AKS SMS ustalił Paweł Zawistowski. Warto wspomnieć, że przed meczem okazały puchar za awans do IV ligi wręczył drużynie z Łodzi prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

AKS SMS Łódź – Omega Kleszczów 3:0 (2:0)
Bramki: Emil Rulewicz 30, Patryk Pietrasiak 42, Paweł Zawistowski 90

AKS SMS: Humerski – Korski, Chomicz (60′ Korobka), Gieraga, Rulewicz – Seta (65′ Dumicz), Witkowski (87′ Karasiński), Zawistowski, Piotrowski (65′ Kmita) – Miśkowiec (87′ Świątczak), Pietrasiak (80′ Froncek)

Omega: Wiśniewski – Roczek, Niedbała, Michalak, Jakubiec (46′ Kapica) – Pieniążek (70′ Łudczak), Kowalski (70′ Załęski), Miarka, Pałyska – Ociepa (46′ Jaszczak), Szewczyk