Pelikan Łowicz pokonał beniaminka III ligi

Pelikan Łowicz bogatszy o trzy punkty. W niedzielę podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka wygrali na swoim boisku z Concordią Elbląg 2:0 (2:0). Było to spotkanie szóstej kolejki rundy jesiennej grupy pierwszej III ligi. Dzięki wygranej mają teraz na koncie 11 punktów i plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Są najwyżej sklasyfikowaną drużyną z województwa łódzkiego.

Przez większość meczu przeważali gospodarze, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Garnysza. Na 2:0 podwyższył Szymon Sołtysiński, który wykorzystał rzut karny. W 63 minucie goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Mateusz Wlazłowski obronił rzut karny, a strzelał Łukasz Kopka.

Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg 2:0 (2:0)
Bramki: Jakub Garnysz 24, Szymon Sołtysiński 38 – karny

Pelikan: Wlazłowski – Pawlicki, Stawikowski, Dwórzyński, Woliński – Grądzki (72′ Olpiński), Tabor (65′ Sójka), Pomianowski, Garnysz (90′ Rychlewski) – Łojszczyk (72′ Flaszka), Sołtysiński.