Prezent dla trenera Omegi na 49 urodziny

W meczu kończącym 14. kolejkę IV ligi łódzkiej Omega Kleszczów wygrała w Kwiatkowicach z LKS 2:1 (1:0). Była to piąta w tym sezonie wygrana kleszczowian. Tym razem jednak triumf jest wyjątkowy bo w dniu 49 urodzin trenera Omegi Jacka Berensztajna. Triumfatorzy spotkania mają na koncie 16 punktów i zajmują 11 miejsce w ligowej tabeli. Kwiatkowiczanie są tuż za Omegą.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Omega długo prowadziła 1:0, ale tego wyniku nie dowiozła do końca. Nie wykorzystała kilku znakomitych sytuacji na podwyższenie wyniku i wydawało się, że zapłaci za to stratą dwóch punktów. Krystian Smolarek pokonał bowiem w 88. minucie Pawła Wiśniewskiego i doprowadził do remisu 1:1. Już w doliczonym czasie gry Omega wyprowadziła skuteczną kontrę zakończoną celnym strzałem Jana Jaszczaka. Dzięki tej wygranej kleszczowianie przesunęli się na jedenaste miejsce w tabeli. Po słabym starcie zaczynają nadrabiać stracony dystans, a za tydzień podejmą lidera rozgrywek Widzew II Łódź.

LKS Kwiatkowice – Omega Kleszczów 1:2 (0:1)
Bramki: Krystian Smolarek 88 – Paweł Kowalski 27, Jan Jaszczak 90

LKS Kwiatkowice: Olaniuk – Pierzyński, Wierucki (67′ Michał Bogdan), Cichacki, Kubiak (49′ Górowski) – Pęgowski, Różycki, Kwaśniak (76′ Smolarek), Cebulski (82′ Petrosyan) – Olszewski (76′ Stasiak), Jardel Cruz

Omega: Wiśniewski – Załęski, Jakubiec, Niedbała, Michalak – Szewczyk, Pieniążek, Paweł Kowalski (70′ Miarka), Piróg (61′ Łudczak) – Kapica (61′ Ociepa), Jaszczak