ŁKS wygrał z Arką Gdynia i jest liderem!

Prestiżowe spotkanie 16. kolejki dla ŁKS Łódź. Mimo fatalnego początku i bramki straconej już w drugiej minucie zespół trenera Kazimierza Moskala pokonał Arkę Gdynia 3:1 (1:1) i przynajmniej do poniedziałkowego wieczoru zajmował będzie pierwsze miejsce w tabeli. Łodzianie liczyć będą jutro na Skrę Częstochowa, która zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Spotkanie rozpoczęło się dla łodzian najgorzej jak mogło. W 2. minucie Aleksandra Bobka pokonał Omran Haydary. ŁKS rzucił się do odrabiania strat, ale po trzydziestu minutach mógł przegrywać 0:2. Haydary nie wykorzystał jednak rzutu karnego. To zemściło się na przyjezdnych jeszcze przed przerwą. W 36. minucie Nacho Monsalve doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron, wspierany głośnym dopingiem publiczności, ŁKS zyskał sobie przewagę i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 65. minucie prowadzenie łódzkiej drużynie dał Bartosz Szeliga, a w doliczonym czasie gry wynik pojedynku ustalił Stipe Jurić. Według oficjalnych danych mecz ŁKS – Arka oglądało aż 11 tysięcy kibiców. To ligowy rekord na stadionie imienia Władysława Króla.

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 3:1 (1:1)
Bramki: Nacho Monsalve 36, Bartosz Szeliga 65, Stipe Jurić 90 – Omran Haydary 2

ŁKS: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak ż, Tutyskinas – Pirulo (90′ Biel), Ochronczuk, Nowacki ż (46′ Koprowski), Trąbka (74′ Kort), Janczukowicz (74′ Jurić) – Balongo (45′ Szeliga)