Niedźwiedź: Pokazaliśmy dziś dwie twarze

Mocno zawiedziony był na pomeczowej konferencji prasowej trener Widzewa Łódź Janusz Niedźwiedź (na zdjęciu). Jego zespół przegrał czwarty z rzędu domowy mecz, przegrywając tym razem z Piastem Gliwice 2:3 (0:2). Niedźwiedź przyznał, że jego zespół pokazał w niedzielne popołudnie dwa oblicza. Poniżej wypowiedź szkoleniowca.

Myślę, że dzisiaj widzieliśmy dwie twarze Widzewa. W pierwszych 75 minutach była to taka, której nikt nie chciał oglądać, a w ostatnich 15 minutach był to taki Widzew, jaki zawsze chcielibyśmy widzieć. Przez to, że nie potrafimy punktować, możemy zaprzepaścić to, na co pracowaliśmy tyle miesięcy. Nasza jakość była dziś słaba i te ostatnie minuty nie mogą tego zamazać. Na tych 20 minutach można budować delikatny optymizm, ale te 70 minut, które zaprezentowaliśmy dzisiaj, nie mogą się powtórzyć. Nie możemy też prezentować rywalom bramek w taki sposób. Pressing miał być, ale dziś go nie było. Stanęliśmy zbyt głęboko w linii obrony i nie naciskaliśmy tak, jak byśmy chcieli. Piast poczuł się pewniej i wiedzieliśmy, że ciężko będzie grać z tak rozpędzonym przeciwnikiem. Byliśmy dziś za wolni i graliśmy mało odważnie. Pierwsza stracona bramka była właśnie obrazem tej mało odważnej gry. Po stracie kolejnej bramki zespół jeszcze bardziej stracił pewność siebie, a wtedy powinniśmy odpowiedzieć naszym charakterem. Pobudziła nas dopiero bramka Julka, ale było już za późno i nie udało nam się nawet zremisować – powiedział Niedźwiedź.

Źródło: widzewtomy.net