Lechia Tomaszów nadal w grze o II ligę

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała na swoim boisku, w meczu o trzecioligowe punkty, Unię Skierniewice 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił Klim Morenkov. Była to 13 wygrana tomaszowian w meczu o punkty i jednocześnie siódma na swoim boisku. Skierniewiczanie przegrali natomiast po raz ósmy. Była to też ich czwarta porażka na boisku rywala.

Spotkanie było zacięte. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnego gola. Rozstrzygnięcie padło w 53. minucie, a bramkarza przyjezdnych pokonał Klim Morenkov. Po utracie gola goście dążyli wyrównania, ale obrona tomaszowian nie dała się zaskoczyć. W sumie zasłużone zwycięstwo lechistów, którzy byli zespołem bardziej dojrzałym i wciąż pozostają w grze o II ligę. Tracą do prowadzących w tabeli rezerw ŁKS Łódź i Pogoni Grodzisk Mazowiecki zaledwie trzy punkty.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Unia Skierniewice 1:0 (0:0)
Bramka: Klim Morenkov 53

Lechia: Awdziewicz – Dunajski, Cyran Mikołajczyk, Lewiński – Kaproń (84′ Cieślik), Górka (90+2′ Król), Snopczyński, Szymczak – Morenkov,  Amroziński (90+1′ Bąk).

Unia: Krzysztofek – Becht, Kowalczyk, Szmyd (73′ Tsurkan), Bartosiński – Strózik (63′ Kłąb), Dudziński, Bała, Stępień – Magdziarz (73′ Waśniowski), Sabiłło (73′ Kępisty).